BİLSEM 1. Sınıf Öğrencileri sınavlara BİLSEMGK ile hazırlanıyor

BİLSEM Gelişim Kulübü’nde 1. sınıf öğrencileri için zekâ, hafıza, dikkat, odaklanma, dinleme, okuma ve anlamaya yönelik, farklı sınıf düzeylerine ve performansa göre hazırlanmış binlerce etkinlik bulunur. Öğrenciler, yaptıkları etkinlikler ve katıldıkları sınavlarla madalyalar ve yıldızlar kazanırlar. Ayrıca haftanın ve ayın en çok soru çözen öğrencisi olup dereceye girebilirler.

bilsem-1-sinif

BİLSEM 1. Sınıf Konuları ve Zengin İçerikler

BİLSEMGK’deki tüm materyaller çocukların düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır. 1. sınıf öğrencileri, BİLSEM sınavlarının tüm konularını kapsayan oyun temelli, eğlenceli ve interaktif içerikler (konu anlatımları, çözümlü soru videoları, interaktif etkinlik ve testler, bilişsel oyunlar) ile her an ve her yerde öğrenmeye devam edebilir.

1. sınıf BİLSEM konularına ve etkinliklerine BİLSEM Gelişim Kulübü’ne üye olarak ulaşılır. 1.sınıf öğrencileri, her konuyu eğlenceli videolar eşliğinde izleyerek öğrenebilir, çözümlü sorularla öğrendiklerini pekiştirebilir. 1. Sınıf öğrencileri BİLSEM Gelişim Kulübü’ne üye olduktan sonra aşağıdaki konulara çalışarak BİLSEM sınavlarına kolayca hazırlanabilir:

bilsem-1-sinif
Bellek
bilsem-1-sinif
İlişkileri Fark Etme
bilsem-1-sinif
Mantık Yürütme Kareleri
bilsem-1-sinif
Bütün Parçalama
bilsem-1-sinif
Şifreleme
bilsem-1-sinif
Geometrik Şekillerle Gölgelendirme
bilsem-1-sinif
Karelerle Desen
bilsem-1-sinif
Birim Küpler ve Geometrik Şekiller
bilsem-1-sinif
Dinlediğini Anlama
bilsem-1-sinif
Kâğıt Katlama
bilsem-1-sinif
Sayı İlişkileri
bilsem-1-sinif
Sayı Bulmacaları
bilsem-1-sinif
Sayı Dizileri
bilsem-1-sinif
Parça Birleştirme

Günlük Pratikler ve Yapay Zekâ

1. sınıf öğrencileri günlük pratiklerle BİLSEM sınavlarına kolayca hazırlanırken zihinsel gelişimlerini de hızlandırırlar. “Akıllı Pratik Modülü”nde bilişsel yetenek alanlarının tümünü kapsayan ve sınıf seviyesine uygun binlerce soru ile öğrenciler kolayca pratik yapabilir. Çözümlü soruların yer aldığı “Günlük Pratikler”, haftalık pratik başarısının detaylıca görülebildiği “Pratik Raporlama” ve öğrenciyi tanıyarak kendini geliştirmesi gereken alanlarda ona rehberlik eden “Yapay Zekâ” ile 1. sınıf öğrencilerinin gelişimi yakından takip edilebilir.

bilsem-1-sinif

1. Sınıf BİLSEM Denemeleri

1. sınıf öğrencileri BİLSEMGK’deki deneme sınavlarına katılarak yaptıkları pratikler sayesinde BİLSEM sınavlarına daha rahat hazırlanırlar. Deneme sınavları ile Türkiye ortalamaları görülerek başarı oranı artırılabilir. Haftalık deneme başarısı, toplam girilen deneme sayısı ve girilen denemelerdeki başarı oranı “Deneme Raporları” ile kolayca takip edilebilir.

bilsem-1-sinif

BİLSEM Gelişim Raporu

Üyelik boyunca çözülen toplam soru sayısı, doğru, yanlış ve boş bırakılan soru sayısı “BİLSEM Gelişim Raporu” ile görülebilir. Öğrencilerin katıldıkları etkinliklerin ve deneme sınavlarının Türkiye ortalamasını kapsayan raporları bir tık kolayca takip edilebilir. Öğrencilerin hangi konuya ne kadar süre çalıştığı ve çözdüğü sorulardaki başarı oranları da analiz edilir.

bilsem-1-sinif

BİLSEM ve BİLSEM Sınavları Hakkında


Bilim ve Sanat Merkezlerinin kısaltması olan BİLSEM, özel yetenekli 1. sınıf öğrencilerinin yeteneklerini ve ilgilerini fark etmelerini sağlayan, bu öğrencilere üstün yetenek gösterdikleri alanlarda okul dışında eğitim veren kurumlardır.

BİLSEM 1. Sınıflar için BİLSEM Sınavı Nasıl Yapılır?


1. sınıf BİLSEM sınavı başvuruları, sınıf öğretmenleri tarafından yapılmaktadır. Sınıf öğretmenleri, öğrencileri resim, müzik ve genel zihinsel yetenek alanlarından birine veya ikisine önerebilirler. Özel yetenekli olduğu düşünülen birinci sınıf öğrencileri için sınav süreci üç aşamadan oluşmaktadır:

 • 1. Aday Gösterme Aşaması
 • 2. Ön Değerlendirme Aşaması
 • 3. Bireysel Değerlendirme Aşaması

BİLSEM sınavı hakkında detaylı bilgiye BİLSEM Sınavı Nedir başlıklı yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

BİLSEM 1. Sınıflar Sınava Nasıl Hazırlanabilir?


BİLSEM sınavları özel yetenekli öğrencilerin seçilebilmesi için yapılmaktadır. Zihinsel yetenek alanında önerilen öğrenciler ikinci sınava hazırlanırken zihinsel becerilerini geliştirmek üzere çalışmalıdır. Sınav ezber bilgi içermez.

bilsem-1-sinif

1. Sınıf BİLSEM Soruları


BİLSEM zihinsel yetenek alanında önerilen öğrenciler, birinci aşamada başarı sağladıktan sonra ikinci sınava girmeye hak kazanırlar. Burada karşılarına çıkacak 1. sınıf BİLSEM soruları, zorluk derecesine göre farklılık gösterir. 1. sınıf öğrencileri BİLSEM sınavları için BİLSEMGK’ye üye olarak sınavda karşılarına çıkabilecek sorularla kendilerini geliştirebilirler.BİLSEM 1. Sınıflar İçin Sınav Tarihleri


Kayıt, itiraz, değerlendirme süreçlerini kapsayan ayrıntılı BİLSEM takvimine BİLSEM Sınavları başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

1. Sınıflar için Neden BİLSEM Gelişim Kulübü’nü Tercih Etmelisiniz?

  BİLSEMGK ile çocuğunuzun;
 • Zekâ gelişimi hızlanır, hafızası güçlenir.
 • Düşünme ve öğrenme becerileri gelişir.
 • Dikkati ve kendine olan güveni artar.
 • Dinlediklerini ve okuduklarını anlaması kolaylaşır.
 • Analiz ve gözlem yeteneği keskinleşir.
 • Sebep-sonuç ilişkisi kurması hızlanır.
 • Problem çözme becerisi artar.
 • Soruları doğru ve hızlı yanıtlama becerisi gelişir.
 • BİLSEM sınavlarındaki başarısı artar.