BİLSEM 4. Sınıf Öğrencileri Sınavlara BİLSEMGK ile Hazırlanıyor!

BİLSEM Gelişim Kulübü oyun temelli içerikleriyle 4. sınıf öğrencilerinin ihtiyacı olabilecek tüm materyalleri onlara sunuyor. 4. sınıf öğrencileri, BİLSEMGK’de eğlenerek düşünme ve öğrenme becerilerini bir üst seviyeye taşırken BİLSEM sınavlarına da rahatlıkla hazırlanabilirler. Dinlemeden okuma ve anlamaya, dikkat ve hafızadan odaklanmaya kadar pek çok becerilerini destekleyebilirler. BİLSEMGK’de sınıf seviyelerine göre etkinlikler bulunur. 4. sınıf öğrencileri haftanın ve ayın en çok soru çözen öğrencisi olup dereceye girebilirler.

bilsem-4-sinif

BİLSEM 4. Sınıf Konuları ve Zengin İçerikler

BİLSEM Gelişim Kulübü’ne üye olmak 4.sınıf öğrencilerinin gelişimlerine destek olmanın ilk adımıdır. 4. sınıf öğrencileri eğlenceli ve etkileşimli içeriklerle oluşturulmuş konu etkinliklerine erişebilir, eğitici videolar ile sıkılmadan tüm konuları öğrenebilirler. Çözümlü sorular ile öğrendikleri konuları pekiştirebilir ve diledikleri zaman tekrar yaparak kalıcı öğrenme sağlayabilirler. BİLSEMGK’nin 4. sınıf eğitim içerikleri öğrencilerin düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirmek üzerine kurgulanmıştır. Oyun temelli ve interaktif bir sisteme sahip olan BİLSEMGK’ye üye olan 4. sınıf öğrencileri, BİLSEM sınavlarına aşağıdaki konulara çalışarak hazırlanabilirler:

bilsem-4-sinif
Bellek
bilsem-4-sinif
İlişkileri Fark Etme
bilsem-4-sinif
Mantık Yürütme Kareleri
bilsem-4-sinif
Bütün Parçalama
bilsem-4-sinif
Şifreleme
bilsem-4-sinif
Geometrik Şekillerle Gölgelendirme
bilsem-4-sinif
Karelerle Desen
bilsem-4-sinif
Birim Küpler ve Geometrik Şekiller
bilsem-4-sinif
Dinlediğini Anlama
bilsem-4-sinif
Okuduğunu Anlama
bilsem-4-sinif
Söz Dizimi
bilsem-4-sinif
Kâğıt Katlama
bilsem-4-sinif
Sayı İlişkileri
bilsem-4-sinif
Sayı Bulmacaları
bilsem-4-sinif
Sayı Dizileri
bilsem-4-sinif
Parça Birleştirme

Günlük Pratikler ve Yapay Zekâ

BİLSEM 4. sınıf öğrencileri, zihinsel gelişimlerini desteklemek için BİLSEMGK’de günlük pratikleri yapabilir, interaktif içeriklerle eğlenerek BİLSEM sınavlarına hazırlanabilir. 4. sınıf öğrencileri “Günlük Pratikler” bölümünden farklı soru çeşitlerine ulaşabilir. Öğrenciler “Pratik Raporları” bölümünden ise haftalık pratik başarılarını takip edebilir. Böylelikle gelişimlerini görerek eksik oldukları alanlarda kendilerini geliştirebilirler. BİLSEMGK’nin yapay zekâ temelli teknolojisi “Akıllı Pratik Modülü” ile 4. sınıf öğrencileri, günlük pratik önerilerini çözerek sınava rahatlıkla hazırlanabilir.

bilsem-4-sinif

4. Sınıf BİLSEM Denemeleri

4. sınıf BİLSEM deneme sınavları ile öğrenciler BİLSEM sınavlarına çok daha rahat hazırlanabilirler. Sınav başarı ortalaması, Türkiye ortalaması, haftalık deneme başarısı, toplam girilen deneme sayısı ve girilen denemelerdeki başarı oranına dair ayrıntılı deneme raporları ile 4. sınıf öğrencileri, gelişim aşamalarını görerek sonraki çalışma planlarını yapabilirler.

bilsem-4-sinif>

BİLSEM Gelişim Raporu

BİLSEMGK’de 4. sınıflar için “BİLSEM Gelişim Raporu” bulunur ve bu rapor ile öğrencinin gelişim düzeyi takip edilir. Çözülen toplam soru sayısı, doğru, yanlış ve boş bırakılan soru sayısı ile 4. sınıf öğrencisinin başarısı analiz edilebilir. Öğrencinin üyelik boyunca hangi konularda ne kadar ilerlediği görülebilir. Çözülen sorulardaki doğru yanıt oranı da “BİLSEM Gelişim Raporu” ile takip edilebilir.

bilsem-4-sinif

BİLSEM ve BİLSEM Sınavları Hakkında


BİLSEM sınavları öğrenci yeteneklerini temel alan sınavlardır. Bu amaçla faaliyet gösteren Bilim ve Sanat Merkezleri, öğrencilerin yetenekli oldukları alanlarda okul dışı eğitim almalarını destekler. 4. sınıf ,öğrencilerinin yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda kendilerini keşfetmelerine olanak tanıyan Bilim ve Sanat Merkezleri, ülkemizde üstün yetenekli bireyler yetiştirmeyi hedefler.

4. Sınıflar için BİLSEM Sınavı Nasıl Yapılır?


BİLSEM 4. sınıf başvuruları sınıf öğretmenleri tarafından yapılmaktadır. Öğretmenler, özel yetenekli olduğunu düşündükleri öğrencileri resim, müzik ve genel zihinsel beceri olarak üç farklı yetenek alanında aday gösterir. 4. Sınıf BİLSEM sınavları aşağıdaki aşamalarla gerçekleştirilir:

 • 1. Aday Gösterme Aşaması
 • 2. Ön Değerlendirme Aşaması
 • 3. Bireysel Değerlendirme Aşaması

BİLSEM sınavı hakkında detaylı bilgiye BİLSEM Sınavı Nedir başlıklı yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

4. Sınıflar BİLSEM Sınavına Nasıl Hazırlanabilir?


BİLSEM sınavı, özel yetenekleri ölçüp değerlendirecek şekilde kurgulanmıştır. Buradaki amaç özel yetenekli öğrencilerin içindeki cevheri ortaya çıkartmaktır. Zihinsel yetenek alanında önerilen 4. Sınıf öğrencileri BİLSEM sınavlarına hazırlanırken düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirecek şekilde pratik yapmalıdırlar.

Blog Article Figure

4. Sınıf BİLSEM Soruları


4. sınıf öğrencileri, öncelikle zihinsel yetenek alanında önerilen birinci aşamayı başarıyla geçtikten sonra ikinci sınava girmeye hak kazanırlar. 4. sınıf BİLSEM sorularına BİLSEMGK’ya üye olarak çalışmak kolay ve rahattır. 4. sınıf öğrencileri, BİLSEM sınavlarına her an her yerde hazırlanabilir ve başarı şanslarını artırabilirler.BİLSEM 4. Sınıflar İçin Sınav Tarihleri


Kayıt, itiraz, değerlendirme süreçlerini kapsayan ayrıntılı BİLSEM takvimine BİLSEM Sınavları başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

4. Sınıflar için Neden BİLSEM Gelişim Kulübü’nü Tercih Etmelisiniz?

  BİLSEMGK ile çocuğunuzun;
 • Zekâ gelişimi hızlanır, hafızası güçlenir.
 • Düşünme ve öğrenme becerileri gelişir.
 • Dikkati ve kendine olan güveni artar.
 • Dinlediklerini ve okuduklarını anlaması kolaylaşır.
 • Analiz ve gözlem yeteneği keskinleşir.
 • Sebep-sonuç ilişkisi kurması hızlanır.
 • Problem çözme becerisi artar.
 • Soruları doğru ve hızlı yanıtlama becerisi gelişir.
 • BİLSEM sınavlarındaki başarısı artar.