Oyunlaştırılmış Zengin İçerikler
Bilsemus gezegenine giderken uzay gemileri arızalanan altı canavarın Macera Adası’na acil iniş yapması gerekir. Gezegenlerine dönebilmeleri için çocuklardan yardım isteyen Sözelyus’un arkadaşlarını bulmaya ve roketlerini tamir etmeye ihtiyacı vardır. Sözelyus ve arkadaşlarının yemeğe ve çeşitli aletlere de ihtiyacı olacaktır.

Çocuklar, canavarları bulup onlara yardım etmek için konu anlatımları, çözümlü soru videoları, interaktif etkinlikler ve pratiklerle bu macera dolu serüveni tamamlar. Oyunlaştırılmış içerikler sayesinde öğrenciler keyifli bir şekilde bilişsel becerilerini geliştirme fırsatı bulur.

BİLSEM-neler-var

Öğrenciyi Geliştirmeye Yönlendiren Modüller
BİLSEM Gelişim Kulübü, çocukların merakını ve ilgisini uyandıracak etkileşimli içeriklerle doludur.

Sözelyus ve arkadaşlarını beslemek için günlük pratik yapılmasına ihtiyaç vardır. Öğrencinin karşısına çıkan etkinlikler sınıf seviyesine uygun 16 farklı modülde hazırlanmıştır. Her modül yeni bir maceradır ve çocukların yeteneklerini geliştirir.

BİLSEM-neler-var

Yetenek Geliştiren Oyunlar

Çocuklar ekran sürelerini hem eğlenerek hem de yeteneklerini geliştirerek geçirir. Zekâ oyunları, matematik oyunları, dil yeteneğini geliştiren oyunlar ve beceri oyunları öğrencilerin farklı alanlarda beceri kazanmasını sağlar.

BİLSEM-neler-var

Deneme Sınavları

Her sınıf için özel olarak hazırlanmış, BİLSEM sınavlarına uygun binlerce etkinlikten oluşan deneme sınavları ile öğrenciler gerçek sınav deneyimi yaşarlar. 30, 40, 50, 60 ve 70 sorudan oluşan 20 farklı deneme sınavına katılabilirler. BİLSEM sınavına girmeden önce 1000 soru ile pratiklerini geliştirirler.

BİLSEM-neler-var
Bilişsel Rapor

Öğrenciler katıldıkları etkinliklerin ve deneme sınavlarının sonuç raporlarını görerek zihinsel gelişimlerini, öğrenme süreçlerini kolaylıkla izleyebilir, Türkiye ortalamasını görebilir ve yeteneklerini keşfedebilirler.

BİLSEM-neler-var