BİLSEM 3. Sınıf Öğrencileri Sınavlara BİLSEMGK ile Hazırlanıyor!

3. sınıf öğrencileri BİLSEM Gelişim Kulübü ile bilişsel becerilerini geliştiriyor. Öğrenciler; zekâ, hafıza, dikkat, odaklanma, dinleme, okuma ve anlamaya yönelik, farklı sınıf düzeylerine ve performansa göre oyunlaştırılmış etkinlikler sayesinde BİLSEM sınavlarına rahatlıkla hazırlanıyor. Öğrenciler, Macera Adası’ndaki yönergeleri takip ederek hem eğleniyor hem de bilişsel becerilerini geliştiriyor.

bilsem-3-sinif.html

BİLSEM 3. Sınıf Konuları ve Zengin İçerikler

BİLSEMGK çocukların zihinsel gelişimini destekleyecek tüm materyalleri içerir. 3. sınıf öğrencileri, BİLSEMGK uygulamasına üye olarak konulara ve etkinliklere her an ve her yerden ulaşabilir, BİLSEM sınavlarına kolayca hazırlanabilirler. Uygulamadaki konular oyun temelli ve eğlenceli içeriklerden (konu anlatımları, çözümlü soru videoları, interaktif etkinlik ve deneme sınavları, bilişsel oyunlar) oluşur. 3.sınıf öğrencileri, BİLSEMGK’de yer alan Macera Adası’ndaki yönergeleri takip ederken eğlenceli videolar ile konuları kavrar ve çözümlü sorularla kendilerini geliştirebilirler. BİLSEMGK aşağıdaki konuları içerir:

bilsem-3-sinif.html
Bellek
bilsem-3-sinif.html
İlişkileri Fark Etme
bilsem-3-sinif.html
Mantık Yürütme Kareleri
bilsem-3-sinif.html
Bütün Parçalama
bilsem-3-sinif.html
Şifreleme
bilsem-3-sinif.html
Geometrik Şekillerle Gölgelendirme
bilsem-3-sinif.html
Karelerle Desen
bilsem-3-sinif.html
Birim Küpler ve Geometrik Şekiller
bilsem-3-sinif.html
Dinlediğini Anlama
bilsem-3-sinif.html
Okuduğunu Anlama
bilsem-3-sinif.html
Söz Dizimi
bilsem-3-sinif.html
Kâğıt Katlama
bilsem-3-sinif.html
Sayı İlişkileri
bilsem-3-sinif.html
Sayı Bulmacaları
bilsem-3-sinif.html
Sayı Dizileri
bilsem-3-sinif.html
Parça Birleştirme

Günlük Pratikler ve Yapay Zekâ

3. sınıf öğrencilerinin oyunlaştırma yöntemiyle hazırlanmış Macera Adası’nda yer alan canavarları beslemek için günlük pratikleri yapması gerekir. Bu pratikler öğrencilerin bilişsel becerilerini geliştirirken aynı zamanda onları BİLSEM sınavlarına hazırlar. BİLSEMGK’de yer alan sorular, bilişsel yetenek alanlarının tümünü kapsar ve öğrencilerin sınıf seviyesine uygun şekilde hazırlanır. 3. sınıf öğrencileri "Pratik Yap" alanındaki soruları çözerek kendilerini geliştirebilirler. Raporlama alanı sayesinde gelişim aşamalarını takip edebilirler. Özel bir yazılım olan ve öğrenciyi tanıyıp kendini geliştirmesi gereken alanlarda ona rehberlik eden “Yapay Zekâ” ile 3. sınıf öğrencilerine seviyelerine uygun pratik önerileri sunulur.

bilsem-3-sinif.html

3. Sınıf BİLSEM Deneme Sınavları

3. sınıf öğrencileri BİLSEMGK’de deneme sınavlarını çözerek BİLSEM sınavlarına hazırlanıyor. Öğrenciler; Türkiye ortalamalarını, deneme başarılarını, girilen toplam deneme sayılarını ve girilen denemelerdeki başarı oranlarını “Deneme Raporları” bölümünden takip edebilir.

bilsem-3-sinif.html

BİLSEM Gelişim Raporu

“BİLSEM Gelişim Raporu” ile 3. sınıf öğrencileri çözdükleri toplam soru sayısını, doğru, yanlış ve boş bırakılan soru sayılarını görebilirler. Etkinlikler ve deneme sınavlarını Türkiye ortalamasını kapsayan raporlar ile takip edebilirler. 3. sınıf öğrencileri BİLSEM Gelişim Raporu ile hangi konuya ne kadar çalıştıklarını ve çözülen sorulardaki başarı oranlarını da karşılaştırabilirler.

bilsem-3-sinif.html

BİLSEM ve BİLSEM Sınavları Hakkında


Özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerini keşfeden ve yetenekli oldukları alanlarda eğitim veren BİLSEM, 3. sınıf öğrencileri için yetenekleri kapsamında değerlendirme yaparak okul dışı eğitim desteği sunar.

3. Sınıflar için BİLSEM Sınavı Nasıl Yapılır?


BİLSEM sınav başvuruları sınıf öğretmenleri tarafından yapılır. Öğrenciler resim, müzik ve genel zihinsel yetenek alanlarından birine veya ikisine aday gösterilebilir. Özel yeteneğe sahip olduğu düşünülen 3. sınıf öğrencileri için sınav süreci üç aşamadan oluşur:

 • 1. Aday Gösterme Aşaması
 • 2. Ön Değerlendirme Aşaması
 • 3. Bireysel Değerlendirme Aşaması

BİLSEM sınavı hakkında detaylı bilgiye BİLSEM Sınavı Nedir başlıklı yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

3. Sınıf BİLSEM Sınavına Nasıl Hazırlanılır?


BİLSEM sınavları ezber bilgi içermez, zihinsel becerileri ölçmeye yönelik kurgulanır. Zihinsel yetenek alanında özel yeteneğe sahip 3. sınıf öğrencileri BİLSEM’in ikinci sınavını kazanabilmek için zihinsel becerilerini geliştirecek uygulamalar ve sorularla sınava hazırlanmalıdır.

Blog Article Figure

3. Sınıf BİLSEM Soruları


3. sınıf öğrencileri, zihinsel yetenek alanında önerilen birinci aşamadaki başarılarına göre ikinci sınava girmeye hak kazanırlar. 3. sınıf BİLSEM soruları sınıf seviyesine göre farklılık göstermektedir. BİLSEMGK’ye üye olan 3. sınıf öğrencileri, BİLSEM sınavları için sınavda karşılarına çıkabilecek sorularla alıştırma yaparak sınavlara rahatça hazırlanabilirler.


3. Sınıf BİLSEM Sınav Tarihleri


Kayıt, itiraz, değerlendirme süreçlerini kapsayan ayrıntılı BİLSEM takvimine BİLSEM Sınavları başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

3. Sınıflar için Neden BİLSEM Gelişim Kulübü’nü Tercih Etmelisiniz?

  BİLSEMGK ile çocuğunuzun;
 • Zekâ gelişimi hızlanır, hafızası güçlenir.
 • Düşünme ve öğrenme becerileri gelişir.
 • Dikkati ve kendine olan güveni artar.
 • Dinlediklerini ve okuduklarını anlaması kolaylaşır.
 • Analiz ve gözlem yeteneği keskinleşir.
 • Sebep-sonuç ilişkisi kurması hızlanır.
 • Problem çözme becerisi artar.
 • Soruları doğru ve hızlı yanıtlama becerisi gelişir.
 • BİLSEM sınavlarındaki başarısı artar.