BİLSEM 2. Sınıf Öğrencileri Sınavlara BİLSEMGK ile Hazırlanıyor!

Oyunlaştırılmış BİLSEM Gelişim Kulübü’nde 2. sınıf öğrencilerinin ihtiyaçlarına uygun zekâlarını geliştiren materyaller bulunur. 2.sınıf öğrencileri Macera Adası’nda düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirirken aynı zamanda BİLSEM sınavına da hazırlanırlar. Dinlemeden okuma ve anlamaya, dikkat ve hafızadan odaklanmaya kadar birçok beceriyi destekleyen BİLSEMGK’de oyunlaştırılmış etkinlikler yer alır. Öğrenciler, Macera Adası’nda yer alan yönergeleri takip ederek kendilerini geliştirme imkânı bulurlar.

bilsem-2-sinif.html

BİLSEM 2. Sınıf Konuları ve Zengin İçerikler

BİLSEM 2.sınıf öğrencileri, eğlenceli ve etkileşimli etkinliklerden oluşan konu içeriklerine BİLSEM Gelişim Kulübü’ne üye olarak erişebilirler. Konu anlatım videoları sayesinde her konuyu eğlenerek öğrenebilir, çözümlü sorularla öğrendiklerini destekleyebilirler. BİLSEMGK’de yer alan tüm materyal ve içerikler, 2. sınıf öğrencilerinin düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır. BİLSEMGK, oyun temelli ve interaktif bir eğitim platformudur. 2.sınıf öğrencileri BİLSEM Gelişim Kulübü’ne üye olarak aşağıdaki konularda kendilerini kolayca geliştirebilir, BİLSEM sınavlarına rahat bir şekilde hazırlanabilir.

bilsem-2-sinif.html
Bellek
bilsem-2-sinif.html
İlişkileri Fark Etme
bilsem-2-sinif.html
Mantık Yürütme Kareleri
bilsem-2-sinif.html
Bütün Parçalama
bilsem-2-sinif.html
Şifreleme
bilsem-2-sinif.html
Geometrik Şekillerle Gölgelendirme
bilsem-2-sinif.html
Karelerle Desen
bilsem-2-sinif.html
Birim Küpler ve Geometrik Şekiller
bilsem-2-sinif.html
Dinlediğini Anlama
bilsem-2-sinif.html
Okuduğunu Anlama
bilsem-2-sinif.html
Söz Dizimi
bilsem-2-sinif.html
Kâğıt Katlama
bilsem-2-sinif.html
Sayı İlişkileri
bilsem-2-sinif.html
Sayı Bulmacaları
bilsem-2-sinif.html
Sayı Dizileri
bilsem-2-sinif.html
Parça Birleştirme

Günlük Pratikler ve Yapay Zekâ

BİLSEM 2. sınıf öğrencileri, oyunlaştırılmış “Pratik Yap” alanı sayesinde düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirebilir, eğlenceli içeriklerle BİLSEM sınavlarına hazırlanabilir. 2. sınıf öğrencileri için “Pratik Yap” bölümünde birçok farklı etkinlik yer alır. Pratik başarılarını pratik raporları sayesinde kolaylıkla görebilirler. Böylece öğrencinin gelişimsel süreci takip edilebilir ve destek sağlanması gereken konuların neler olduğu analiz edilebilir. BİLSEMGK’nin “Pratik Yap Modülü” sayesinde 2. sınıf öğrencileri kendi seviyelerine uygun sorular ile pratik yapma imkânı bulur. Macera Adası’nda yer alan canavarları beslemek için günlük pratik yapmaya ihtiyaç vardır. Bu motivasyonla çocuklar günlük pratiklerini kolaylıkla yapabilirler.

bilsem-2-sinif.html

2. Sınıf BİLSEM Deneme Sınavları

2. sınıf BİLSEM deneme sınavları ile öğrenciler sınava gerçek sınav deneyimi ile hazırlanırlar. Sınav başarı ortalaması, Türkiye ortalaması, girilen toplam deneme sayısı ve bu denemelerdeki başarı oranına dair ayrıntılı deneme raporları ile öğrencilerin gelişimleri kolayca takip ve analiz edilebilir.

bilsem-2-sinif.html

BİLSEM Gelişim Raporu

2. Sınıf BİLSEM Gelişim Raporu ile üyelik boyunca çözülen toplam soru sayısı, doğru, yanlış ve boş bırakılan soru sayısı görüntülenebilir. Hangi konuda ne kadar ilerleme kaydedildiğini ve çözülen sorulardaki doğru yanıt oranı da BİLSEM Gelişim Raporu ile analiz edilebilir. Tarihe göre çözülen sorular ve yapılan pratikler ise öğrencinin gelişimini izlemenize yardımcı olur.

bilsem-2-sinif.html

BİLSEM ve BİLSEM Sınavları Hakkında


BİLSEM, Bilim ve Sanat Merkezlerinin kısaltmasıdır ve özel yetenekli öğrencilere eğitim sağlayan kurumlardır. 2. sınıf öğrencileri için yetenekleri kapsamında değerlendirme yaparak okul dışı eğitim desteği sunan BİLSEM, yetenekli öğrencilerin kendilerini bu alanda geliştirmelerine imkân sunar.

2. Sınıflar için BİLSEM Sınavı Nasıl Yapılır?


BİLSEM 2. sınıf başvuruları resim, müzik ve genel zihinsel beceri olarak üç farklı yetenek alanında gerçekleştirilir. Başvurular sınıf öğretmenleri tarafından yapılır. Özel yetenekli olduğu düşünülen öğrenciler, resim, müzik veya genel zihinsel yetenek alanlarından birine veya ikisine aday gösterilebilir. 2. sınıf BİLSEM sınavları aşağıdaki şekilde gerçekleştirilir:

 • 1. Aday Gösterme Aşaması
 • 2. Ön Değerlendirme Aşaması
 • 3. Bireysel Değerlendirme Aşaması

BİLSEM sınavı için daha fazla bilgiye BİLSEM Sınavı Nedir başlıklı yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf BİLSEM Sınavına Nasıl Hazırlanılır?


BİLSEM sınavı, özel yetenekli öğrencilerin potansiyellerini ortaya çıkarmak amacıyla yapılır. Zihinsel yetenek alanında önerilen 2. Sınıf BİLSEM öğrencileri, ikinci sınava hazırlanırken zihinsel becerilerini geliştirecek uygulamaları tercih etmelidirler.

bilsem-2-sinif.html

2. Sınıf BİLSEM Soruları


Zihinsel yetenek alanında önerilen 2. sınıf öğrencileri, birinci aşamada başarı sağladıktan sonra ikinci sınava girme hakkı kazanır. 2. sınıf BİLSEM sorularının tamamı zorluk derecesine göre farklılık göstermektedir. BİLSEMGK ile 2. sınıf öğrencileri, BİLSEM sınavlarında karşılarına çıkabilecek sorularla kendilerini her an ve her yerde geliştirebilirler.


BİLSEM 2. Sınıflar İçin Sınav Tarihleri


Ayrıntılı BİLSEM takvimi için BİLSEM Sınavları başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

2. Sınıflar için Neden BİLSEM Gelişim Kulübü’nü Tercih Etmelisiniz?

  BİLSEMGK ile çocuğunuzun;
 • Zekâ gelişimi hızlanır, hafızası güçlenir.
 • Düşünme ve öğrenme becerileri gelişir.
 • Dikkati ve kendine olan güveni artar.
 • Dinlediklerini ve okuduklarını anlaması kolaylaşır.
 • Analiz ve gözlem yeteneği keskinleşir.
 • Sebep-sonuç ilişkisi kurması hızlanır.
 • Problem çözme becerisi artar.
 • Soruları doğru ve hızlı yanıtlama becerisi gelişir.
 • BİLSEM sınavlarındaki başarısı artar.