4. Sınıf Öğrencileri Düşünsel Becerilerini BİLSEMGK ile Geliştiriyor!

BİLSEM Gelişim Kulübü oyun temelli içerikleriyle 4. sınıf öğrencilerinin ihtiyacı olabilecek yeteneklerini geliştiren tüm materyallere sahiptir. 4. sınıf öğrencileri, Macera Adası’ndaki aşamaları takip ederek BİLSEMGK’de eğlenerek düşünme ve öğrenme becerilerini bir üst seviyeye taşırlar. Dinlemeden okuma ve anlamaya, dikkat ve hafızadan odaklanmaya kadar pek çok becerilerini destekleyebilirler. BİLSEMGK’de sınıf seviyelerine göre etkinlikler bulunur.

bilsem-4-sinif.html

BİLSEM 4. Sınıf Konuları ve Zengin İçerikler

BİLSEM Gelişim Kulübü’ne üye olmak 4.sınıf öğrencilerinin gelişimlerine destek olmanın ilk adımıdır. 4. sınıf öğrencileri eğlenceli ve etkileşimli içeriklerle yeteneklerini geliştirir. Eğitici videolar ile sıkılmadan tüm konulara hazırlık yapabilirler. Çözümlü sorular ile de bu konuları pekiştirebilir ve diledikleri zaman tekrar yapabilirler. BİLSEMGK’nin 4. sınıf eğitim içerikleri öğrencilerin düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirmek üzerine kurgulanmıştır. Oyun temelli ve interaktif bir sisteme sahip olan BİLSEMGK’ye üye olan 4. sınıf öğrencileri, macera adasında yönergeleri tamamlayarak kendilerini geliştirmek için aşağıdaki konulara kavrayabilirler:

bilsem-4-sinif.html
Bellek
bilsem-4-sinif.html
İlişkileri Fark Etme
bilsem-4-sinif.html
Mantık Yürütme Kareleri
bilsem-4-sinif.html
Bütün Parçalama
bilsem-4-sinif.html
Şifreleme
bilsem-4-sinif.html
Geometrik Şekillerle Gölgelendirme
bilsem-4-sinif.html
Karelerle Desen
bilsem-4-sinif.html
Birim Küpler ve Geometrik Şekiller
bilsem-4-sinif.html
Dinlediğini Anlama
bilsem-4-sinif.html
Okuduğunu Anlama
bilsem-4-sinif.html
Söz Dizimi
bilsem-4-sinif.html
Kâğıt Katlama
bilsem-4-sinif.html
Sayı İlişkileri
bilsem-4-sinif.html
Sayı Bulmacaları
bilsem-4-sinif.html
Sayı Dizileri
bilsem-4-sinif.html
Parça Birleştirme

Günlük Pratikler ve Yapay Zekâ

4. sınıf öğrencileri, BİLSEMGK’nın Macera Adası’nda yer alan canavarları beslemek için günlük pratikleri yapabilirler. Bu sayede zihinsel gelişimlerini desteklenir, interaktif içeriklerle eğlenerek kendilerini geliştirebilirler. 4. sınıf öğrencileri “Pratik Yap”bölümünden farklı soru çeşitlerine ulaşabilir. Öğrenciler “Gelişim Raporu” bölümünden başarılarını takip edebilir. Böylelikle gelişimlerini görerek eksik oldukları alanlarda kendilerini geliştirebilirler. BİLSEMGK’nin yapay zekâ temelli teknolojisi ile 4. sınıf öğrencileri günlük pratik önerilerini çözebilirler.

bilsem-4-sinif.html

4. Sınıf BİLSEM Deneme Sınavları

4. sınıf BİLSEM deneme sınavları ile öğrenciler kendilerini test edebilirler. Sınav başarı ortalaması, Türkiye ortalaması, deneme başarısı, girilen toplam deneme sayısı ve bu denemelerdeki başarı oranına dair ayrıntılı deneme raporları ile 4. sınıf öğrencileri, gelişim aşamalarını görerek sonraki çalışma planlarını yapabilirler.

bilsem-4-sinif.html>

BİLSEM Gelişim Raporu

BİLSEMGK’de 4. sınıflar için “BİLSEM Gelişim Raporu” bulunur ve bu rapor ile öğrencinin gelişim düzeyi takip edilir. Çözülen toplam soru sayısı, doğru, yanlış ve boş bırakılan soru sayısı ile 4. sınıf öğrencisinin başarısı analiz edilebilir. Öğrencinin üyelik boyunca hangi konularda ne kadar ilerlediği görülebilir. Çözülen sorulardaki doğru yanıt oranı da “BİLSEM Gelişim Raporu” ile takip edilebilir.

bilsem-4-sinif.html

BİLSEM ve BİLSEM Sınavları Hakkında


BİLSEM sınavları öğrenci yeteneklerini temel alan sınavlardır. Bu amaçla faaliyet gösteren Bilim ve Sanat Merkezleri, öğrencilerin yetenekli oldukları alanlarda okul dışı eğitim almalarını destekler. 4. Sınıf öğrencilerinin yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda kendilerini keşfetmelerine olanak tanıyan Bilim ve Sanat Merkezleri, ülkemizde üstün yetenekli bireyler yetiştirmeyi hedefler.

BİLSEM Sınavları Nasıl Yapılır?


BİLSEM başvuruları sınıf öğretmenleri tarafından yapılmaktadır. Öğretmenler, özel yetenekli olduğunu düşündükleri öğrencileri resim, müzik ve genel zihinsel beceri olarak üç farklı yetenek alanında aday gösterir. BİLSEM sınavları aşağıdaki aşamalarla gerçekleştirilir:

 • 1. Aday Gösterme Aşaması
 • 2. Ön Değerlendirme Aşaması
 • 3. Bireysel Değerlendirme Aşaması

BİLSEM sınavı için detaylı içeriğimiz BİLSEM Sınavı Nedir sayfamızda yer almaktadır.

4. Sınıflar BİLSEM Sınavına Hazırlanabilir mi?


BİLSEM sınavı, özel yetenekleri ölçüp değerlendirecek şekilde kurgulanmıştır. Buradaki amaç özel yetenekli öğrencilerin içindeki cevheri ortaya çıkartmaktır. 4. Sınıf öğrencileri BİLSEM sınavlarına 2021 – 2022 döneminde katılabilmişti. 2022 – 2023 döneminde ise bu uygulama kaldırılmıştır. 2022-23 döneminde sadece 1, 2 ve 3. Sınıf öğrencileri BİLSEM sınavına katılabilecek.

Blog Article Figure

4. Sınıf BİLSEM Soruları


4. sınıf öğrencileri, geçtiğimiz yıllarda öncelikle zihinsel yetenek alanında önerilen birinci aşamayı başarıyla geçtikten sonra ikinci sınava girmeye hak kazandılar. 4. sınıf BİLSEM sorularına BİLSEMGK’ya üye olarak çalışmak kolay ve rahattır. 4. sınıf öğrencileri, BİLSEM sınavlarına her an her yerde hazırlanabildiler ve başarı şanslarını artırdılar.

4. Sınıflar için Neden Bilsem Gelişim Kulübü’nü Tercih Etmelisiniz?


BİLSEMGK ile çocuğunuzun;

 • Zekâ gelişimi hızlanır, hafızası güçlenir.
 • Düşünme ve öğrenme becerileri gelişir.
 • Dikkati ve kendine olan güveni artar.
 • Dinlediklerini ve okuduklarını anlaması kolaylaşır.
 • Analiz ve gözlem yeteneği keskinleşir.
 • Sebep-sonuç ilişkisi kurması hızlanır.
 • Problem çözme becerisi artar.
 • Soruları doğru ve hızlı yanıtlama becerisi gelişir.